Homepage
Menu
Novinky
Zákony a normy
Úřady a instituce
Podklady pro projektování
Výpočty
Fáze výstavby
Podnikatelské info
Stavební zakázky
Adresář firem
Katalog výrobků
Stavebniny
Průvodce stavebníka
Novostavba či rekon-kce?
Vyběr pozemku
Koupě pozemku
Zaměření, průzkumy
Koncepce domu
Studie
Územní rozhodnutí
Stavební povolení
Realizační projekt
Financování
Stavební dozor
Stavební firma
Kolaudace

Novostavba nebo rekonstrukce?

V zásadě lze říci, že Vás pořízení staršího domu a jeho následné (mnoholeté) úpravy a přebudovávání dle svých představ bude stát více peněz a pořád budete bydlet ve starém domě, kterému se budete přizpůsobovat. Vyberte si Free Casino Video Games webisite Kanady a vyhrát skutečné peníze! Přesto existuje několik případů, kdy stojí za to sáhnout právě po koupi domu:

 • Dům se nachází v lokalitě, kde pozemek prostě neseženete – jste tím místem nadšeni, má krásné (už stabilizované) okolí a v podstatě tedy nekupujete dům, ale jeho umístění.

 • Dům Vám zcela vyhovuje dispozičně a současně je za velmi výhodnou cenu. Pokud jste si tedy jisti, že nebudete provádět změny v dispozici místností a stavební úpravy omezíte na nejnutnější opravy (zpravidla střecha, okna, zateplení, příp. dlažby, elektroinstalace a kotel ÚT).

 • Potřebujete ihned bydlet za méně peněz – koupě staršího domu znamená vynaložení menší investice v počátku. Ovšem potom se připravte na to, že během následujících let (desítek let) budete bydlet na staveništi.

 • Starší dům získáte dědictvím, což je jiná situace. Jednak tedy nemusíte počítat pořizovací cenu a také máte ke zmíněné nemovitosti často osobní vazbu.

  další >>    Vyběr pozemku

 • Copyright © StavIS
  Všechna práva vyhrazena.

  Publikováno: 21.07. 2008 (4839 čtenářů)

  [ Zpět ]
  StavIS
  Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
  Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund